Csökkenésre számítanak a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) csütörtökön az MTI által megkérdezett elemzők.
MTI - Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek azt mondta: a magyar kereskedés irányát erősen befolyásolják egyedi hazai történések. A szakember szerint a Richter csütörtökön megjelent gyorsjelentésének fogadtatása várhatóan vegyes lesz.
Az Egis árfolyama valószínűleg zuhanni fog, mert aki most vásárol a részvényekből, már nem tudja felajánlani majd a Servier-nek, a társaság jelenlegi 51 százalékos tulajdonosának - mondta az elemző.
Kuti Ákos a Mol papírjainál minimális csökkenést vár csütörtökön. Az OTP körül sok a bizonytalanság, ami nem segíti az emelkedést - közölte.
Az elemző összességében enyhe mínuszos nyitást vár, és szerinte egyenlőre nem látszik, hogy mitől tudna pluszba lendülni a piac.
Szintén esésre számít az Erste Befektetési Zrt. elemzője. Rácz Balázs kiemelte: a tengerentúli indexek rosszul teljesítettek szerdán. Az amerikai szövetségi jegybankrendszer (Federal Reserve System) ülése utáni közleményt sokan úgy értelmezték, hogy előrébb hozhatja az eszközvásárlási program csökkentését a Fed.
Ez rossz hangulatot keltett a piacokon, és várhatóan a hazai kereskedést is befolyásolja - mondta.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 42,56 pontos, 0,23 százalékos emelkedéssel, 18 823,24 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 6,9 milliárd forint volt.
A Mol 80 forinttal, 0,54 százalékkal 14 980 forintra erősödött, 423,0 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 56 forinttal, 1,26 százalékkal 4500 forintra nőtt, forgalmuk 4,4 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,66 százalékkal 301 forintra csökkent, forgalma 94,8 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 1,20 százalékkal 4110 forintra esett, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 421,8 millió forintos forgalom mellett 65 forinttal, 0,23 százalékkal 27 710 forintra gyengült.