Kevesebbet maradt áram nélkül a magyar

Csaknem 12 százalékkal csökkent tavaly a villamosenergia-ellátás megszakadások gyakorisága és időtartama 2012-höz képest – derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) értékeléséből.

Amíg 2012-ben még 76 percet, 2013-ban már csak átlagosan 67 percet töltött villamosenergia-ellátás nélkül egy felhasználó az elosztói engedélyeseknek felróható, előre nem tervezett műszaki okból. A hazai adatok nemzetközi összehasonlításban évek óta a középmezőnyben vannak - közölte a MEKH.

A hivatal szerint az elosztói engedélyesek az elmúlt években sokat tettek az ellátás biztonságának javításáért, így az előírt minimális minőségi követelményeknek mind a hat engedélyes maradéktalanul megfelelt. Megjegyzik ugyanakkor, hogy az elvárt színvonal tekintetében - mely nem teljesítése nem jár közvetlen szankcióval - az elosztók sok esetben elmaradnak a követelményszinttől.

A MEKH 2003 óta minden évben értékeli a villamosenergia-ellátás megbízhatóságának színvonalát, és ellenőrzi a minimális minőségi követelmények évről-évre szigorodó célszámainak teljesítését. A hivatal a felhasználók érdekeinek védelmében meghatározza a villamosenergia-ellátás minimális minőségi követelményeit és elvárt színvonalát. A szabályozó hatóság az értékelés során az elmúlt három év adatainak átlagát veszi figyelembe olyan nemzetközileg elfogadott, a felhasználók számára fontos mutatóknál, mint például a villamosenergia-ellátás megszakadásának átlagos gyakorisága vagy átlagos időtartama.

Megosztás a Google Pluson

0 hozzászólás: