Nagyot gyengült a forint ma az euróval szemben, napon belül 5 forinttal erősödött az euró. Bár a mozgás tényleg nagy, a valóság az, hogy alig haladja meg a piac természetes ingadozását.
Az elmúlt hetekben naponta jönnek a brókercégek kommentárjai és hírügynökségek híradásai arról, hogy nagyot gyengült, vagy nagyot erősödött a forint az euróhoz képest. S valóban, a ma reggeltől kora délutánig tapasztalt 5 forintos euródrágulás nagynak tűnik, de csak a korábban megszokotthoz képest.
Ha forex, akkor AlfaTrader. Magyar ügyfélszolgálat, angol befektetési számla biztonsága.
A viszonylag nyugodtabb periódus után ugyanis a feltörekvő piacokról kiinduló korrekciós hullámban nem csak a forint, de az összes többi feltörekvő deviza árfolyamában is jelentősen megnőtt a volatilitás. Amint a mellékelt ábrán látszik, az euró/forint árfolyamában a volatilitást az árfolyam abszolút értékében mérő mutató, az ATR (Average True Range) 14 napos periódusra vonatkozó értéke három hét leforgása alatt 1,7 forintról 4,2 forint közelébe ugrott. Ez annyit jelent, hogy az elmúlt közel három hét folyamán annyira megnőtt az euró/forint árfolyamának ingadozása, hogy már egy 4 forintos elmozdulást a kurzusban csak a piac szokásos ingadozásának kell tekinteni, s nem pedig trendszerű mozgásnak.
Mindezek ellenére nem jó jel, hogy a forint ismét a 313-315 forint közötti ellenállási zónához közelít. Technikailag egyelőre nincs olyan jel, ami a forint gyengülő trendjének fordultára utalna. Az utóbbi napokban az első támasz megállította a forinterősödés 307 forint körül, ezután következő akadályként a 303 forint körüli szintek jöhetnének. Ha kitörne 313-315 forint fölé az árfolyam, akkor következő megállóra inkább a 320 forint feletti zónában lehetne számítani.
0 hozzászólás:
Megjegyzés küldése