A Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat célja, hogy a vidékfejlesztési programok megvalósítását segítse, a vidéki térség aktív szereplőit összekösse, a köz- és magánszféra között párbeszédet, tapasztalatcserét és együttműködést alakítson ki, valamint gondoskodjon a szakmai háttértámogatásról. Hogy novemberben milyen szakmai konferenciák közül választhat, cikkünkből kiderül!
1. SZAKMAI ESEMÉNYEK, KONFERENCIÁK
2014. november 6-án Mezőtúron „Hagyomány – Helyi termék – Hálózat” címmel tartanak konferenciát, ahol plenáris előadásokon, pódiumbeszélgetéseken és tereplátogatáson járják körbe a rendezvény témáit.
A Magyar Regionális Tudományi Társaság XII. Vándorgyűlésén Veszprémben neves hazai kutatók és gyakorlati szakemberek a lokális fejlesztések különböző aspektusait, kapcsolódó területeit fogják bemutatni 2014. november 27-28-án.
A november 19-én, Budapesten megrendezésre kerülő konferencia fókuszában a klímaváltozás hatásainak érzékelhető erősödése, kiváltó okai és közülük is a pazarló fogyasztásnak a szerepe áll. A klímaváltozás ténye adott. Rohamosan változik életünk minősége. Szembenézésre s más életmódra felkészülésre van szükség. Mit kell tennünk ennek érdekében? Útját lehet-e állni az emberiség – egyének, cégek, társadalmak – egyre növekvő, pazarló, pocsékoló fogyasztásának?
A Nemzeti Művelődési Intézet Csongrád Megyei Irodája Közművelődési Szakmai Napot rendez a Szent-Györgyi Albert Agóra közreműködésével 2014. november 4-én az Agórában (Szeged).
A Francia Intézet 2014. november 5-27. között Környezetvédelmi hónap keretein belül az alábbi rendezvényekre várja az érdeklődőket:
November 5. 18.00: A 12. Környezetvédelmi Hónap nyitóestje filmvetítéssel
November 6. Az energetikai átmenet kihívásai
November 13. A rövid ellátási láncok jelene és jövője, az önkormányzatok lehetőségei (jelentkezés 2014.11.03. 15.00 óráig a http://www.mnvh.eu/node/593261 linken)
November 20. Az éghajlatváltozás következményei: az invazív fajok
November 27. Innovatív megoldások a klímaváltozásra
2. OKTATÁS, KÉPZÉS
A háztáji gazdálkodás alapjai, illetve kézművesség a helyi gazdaságban témáiban indítanak novemberben ingyenes képzéseket a mezőtúri Oktatási Centrumban működő Gál Ferenc Főiskolán. Az első ingyenes alkalom november 3-7-ig, a második 17-21-ig tart majd.
Egyes jogcímek esetén az utolsó kifizetési kérelem benyújtása előtt az ügyfelek kötelesek a DIT ÚMVP keretében szervezett, adott EMVA-jogcím tárgyában tartott kötelező képzésen részt venni és azt elvégezni.
3. TOVÁBBI HÍREK
A Fenntartható fejlődés képzéseken elhangzottak alapján összeállításra került egy elektronikus tananyag, mely segítséget nyújt a képzésen részt vevők és az érdeklődök számára is abban, hogy elsajátíthassák a fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteket.
Vértesacsán épül “A Kárpát-medence Nemzeti gyógynövény- és fűszerkertje”, ahol Magyar Népi Gyógyászati Tanösvény kerül kialakításra. A kert beruházója az Acsa Gyümölcsei Kft., 2010-ben alakult gyümölcstermesztéssel, – feldolgozással, és népi hagyományunk őrzésével foglalkozó vállalkozás.
Tisza-völgy Árvízvédelmi Fejlesztési Program stratégiai környezeti vizsgálata
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) megbízásából a TISZA-VÖLGY 2014 Konzorcium készíti a Tisza-völgy Árvízvédelmi Fejlesztési Program keretében Stratégiai Koncepciót, előzetes megvalósíthatósági tanulmányokat, továbbá vízjogi engedélyes terveket (KEOP-7.9.0/12-2013-0010).
Az elkészült tematikát a jogszabályoknak megfelelően 2014. október 15. és november 15. között az ÖKO Zrt. honlapján lehet megtekinteni.
Forrás: Ponicsán Péter, MNVH Csongrád megyei referens
0 hozzászólás:
Megjegyzés küldése